Haberler
Dil Bilim
Turk Dili
Yazım Kılavuzu
Kaynakça
Özetle

Destekleyenler

Ekmek Teknesi

Destekçilerimiz

Anadilim.Org Yeniden Hizmetinizde…

Değerli Anadilim.Org Ziyaretçileri,

2006 yılından itibaren sizlere dönem dönem kesintili de olsa ana odak noktamız “Türkçemiz, Türk dili” etrafında hizmet vermeye çalıştık. Kültür, sanat, edebiyat ve dil haberleri, Türk dili ile ilgili makaleler, Türkçenin güncel sorunlarını kaleme alan değerli yazarlarımızın yazıları ile, “yabancı sözcüklere Türkçe karşılıklar” ile bu hizmet aşkımızı sizlere aktarmaya çalıştık.

2006 yılından bu yana siz dahil her birimizin hayatında değişen çok şey oldu. Kimimiz üniversiteden mezun oldu, kimi işe girdi, memur oldu; kiminin çocuğu oldu ve 6 yaşına geldi vs. Bu süreçte bizim de hayatımızda, özellikle de fikirlerimizde değişen çok şey oldu. Belki değişmek kelimesi yerine “gelişen” kelimesi daha uygun olabilir.

Geçen 6 yıllık süre içerisinde fark ettim ki çalışmalarımızla bir arsaya bina dikmeye çalışıyoruz, ama temeli yok! Havada bir bina yapıyoruz ne su tesisatı var, ne elektrik! Ne mutfakta yemek yiyoruz ne banyoda yıkanıyoruz! Özetle bir yol tutturmuşuz, bir dava edinmişiz ama davayı niye sahiplenmemiz gerektiğini bilmiyoruz. Sizce de hazin değil mi?

Olayın vahametini geç de olsa kavramış birisi olarak bundan sonraki çalışmalarımız eminim bu hataları telafi etmeye yönelik olacaktır. Bunun için güzel bir çalışma plânı hazırladık. Bu çalışma plânına “Anadilim Nedir?” bölümünden bakabilirsiniz.

Türkçeye önem veriyorsanız eğer lütfen siz de bizimle birlikte hareket edin. Türkçeyi seven, Türkçeye değer veren sağ, sol, İslâmcı,… hiç fark etmez, hangi grup içinde yer alıyorsanız alın, bizimle hareket edin. Bir olmak her zaman meseleleri daha kolay halletmemizi sağlar.

Dilimiz, birliğimizin teminatıdır.

Saygılarımızla.

Okuduğunuz bu yazı o kadar beğenildi ki, bugün 1 kez, toplamda ise 1 kez okunmuştur.

Paylaşmak Güzeldir!

Kategori: Anadilim , Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir